قرصی علیه افسردگی

بیماری است که باید بدون معطلی درمان شود.

درمان کلاسیک تر و مؤثرتر این بیماری بر پایۀ مصرف ضد افسردگی ها قرار داشت.

امگا ۳ و افسردگی:

مدت زیادی است که امگا ۳ به عنوان جایگزین ضد افسردگی ها مورد بررسی قرار گرفته است. اما عدم وجود مشاهدات و مدارک مستقیم برای این موضوع، باعث شده که مکمل های امگا ۳ بیشتر برای وضعیت های افسردگی در نظر گرفته شوند تا افسردگی های واقعی.
بر اساس یک مطالعۀ کلینیکی که اخیراً بر روی ۴۳۰ بیمار که افسردگی آنها تشخیص داده شده بود، اطلاعات و داده ها را تغییر داد.
بیماران به دو گروه تقسیم شدند، به یک گروه از آنان داروی پلاسبو و به گروه دیگر ۳ کپسول ، در روز و به مدت ۸ هفته داده ‌شد.


روغن ماهی: + :

3 کپسول حاوی ۱٫۰۵۰ میلی گرم EPA و ۱۵۰ میلی گرم DHA بودند. EPA (اسید ایکوزاپنتائنویک) و DHA (اسید دوکوزاهگزانوئیک ) از مشتقات اصل امگا ۳، ALA ( اسید آلفا لینوئیک) هستند.

روغن ماهی منبع مستقیم EPA و DHA است. در واقع، ماهی ها که به طور مستقیم یا غیر مستقیم از فیتوپلانگتون ها تغذیه می‌کنند، سرشار از ALA هستند که تبدیل به EPA و DHA می‌شود.

 

امگا ۳:ضد افسردگی های مؤثر:

درمان با کپسول های روغن ماهی هیچ تأثیری بر افراد افسرده که از مشکلات و نگرانی هم رنج می‌برند، ندارد. در عوض، افرادی که صرفاً افسرده هستند، امگا ۳ برای شان خیلی مؤثر است و تأثیر آنها بسیار شبیه به اثر داروهای ضد افسردگی است.

 در نتیجه، مکمل امگا ۳ جایگزین بسیار مناسبی برای داروهای ضد افسردگی است. کپسول روغن ماهی می‌تواند برای کسانی که برای اولین بار تحت درمان قرار می‌گیرند به مدت دو ماه تجویز شود؛ ضمناً این درمان برای کسانی که ممکن است مصرف داروهای ضد افسردگی برای شان خطرناک باشد، نیز مفید مفید خواهد بود.

توجه! با تمام اینها باز هم تأکید می‌شود که مصرف مکمل امگا ۳ برای اضطراب همراه با افسردگی بی فایده است!
در مورد مشکل تان با پزشک معالج تان صحبت کنید، او بهترین راه حل را که مناسب شماست، پیشنهاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *