طالع بینی سال 1391 (سال اژدها) سال نهنگ

طالع بینی سال 1391 (سال اژدها) سال نهنگ
سال 1391

لحظه تحویل سال ۹۱ هجری شمسی: سه شنبه اول فروردین – ساعت ۰۸:۴۴:۰۰ صبح

 

نام سال: نهنگ
چینیها معتقدند بودند در شروع سال نو از بین تمام حیوانات تنها دوازده حیوان را برای گردش زمین انتخاب کرده است که به ترتیب ظاهر می شوند و انسانها برحسب تولد در سال مورد نظر دارای همان خصوصیات می باشند.

این حیوانات به ترتیب: موش، گاو، ببر (پلنگ)، گربه (خرگوش)، اژدها (نهنگ)، مار اسب، بز (گوسفند)، میمون، خروس (مرغ و جوجه)، سگ و بالاخره خوک می باشند.

شبیه همین اعتقاد نیز بین ما ایرانیان وجود دارد. سال ۱۳۹۱ به نام نهنگ می باشد ببینیم برای ما چگونه خواهد بود.

(نهنگ):
اژدها سرشار از نیرو و شور نشاط زندگی است و تا هنگامی که جان در بدن دارد، از پستی، ناجوانمردی، دورویی و شایعه پردازی فاصله می گیرد و در وجود او نشانی از حیله گری و دسیسه پردازی یافت نمی شود؛ با این حال، او به بی آلایشی و معصومیت خوک نیست؛ افزون بر این، به سادگی فریب می خورد، ولی در عین حال، شهامت پذیرش اشتباه و اعتراف به آن را دارد.

اژدها غالباً خود را در بدترین شرایط و موقعیت ها قرار می دهد. او آرمان خواه و کمال گرا به معنی واقعی است، به همین علت همیشه طالب بهترین هاست. توقع او از خود و دیگران بیش از حد معقول است. وی از دیگران انتظار زیادی دارد وئ در برابر، انتظارات دیگران را تا حد امکان بر آورده می کند.

اژدها بد خلق، سرکش، لجوج، سرسخت و حاضر جواب است و اغلب بی اندیشه سخن می گوید. اما به رغم این ویژگی ها، سخنان و پندهای او بسیار با ارزش است. مردم به گفته های او گوش فرا می دهند و در حقیقت نفودش بر آنان غیر قابل انکار است.

اژدها موجودی مغرور، پر شور و عجول است که به سادگی عنان اختیار از کفش رها می شود. او با استعداد، با هوش، با اراده و بخشنده است و از عهده انجام هر کاری به خوبی بر می آید و تا لحظه مرگ هرگز محتاج دیگران نخواهد شد.

اژدها در تمام عرصه های هنری، مذهبی، نظامی . پزشکی ، یا سیاسی می درخشد و کامیاب می شود. اژدها می تواند خود را وقف اهداف و کارهای با ارزش و بزرگ کند. این اهداف ــ هر چه که باشد ـــ او می تواند پایان کار را بسنجد/ احتمال دارد استعداد و توانایی اژدها در راه های نادرست به کار افتد و در اعمال خلاف نیز سر آمد دیگران شود.

اژدها محبوب خاص و عام است؛ اما خود کمتر به کسی دل می بندد. و هرگز در گیر ماجراهای عاشقانه نمی شود و طعم تلخ ناکامی را نمی چشد؛ بلکه اوست که همیشه دیگران را ناکام می گذارد؛ طوری که اغلب زنان متولد این سال خاطر خواه ها و خواستگران زیادی دارند.

متولدان سال اژدها در اوان جوانی ازدواج نمی کنند و حتی برخی از آنان تا آخر عمر مجرد می مانند ؛ چرا که تنهایی و انزوا طلبی را دوست دارند . حتی می توان گفت از تنها بودن لذت می برند.

اژدها و موش می توانند رابطه خوبی داشته باشند؛ زیرا موش مهربان این توانایی را دارد که هر چه اژدها از دست داده ـــ حتی اگرکم اهمیت باشد ـــ دوباره به دست آورد. این رابطه برای موش هم خالی از فایده نیست؛ حال آن که اژدها نیز از روحیه جست و جو گر و پول پرست موش بهره کافی می برد.

رابطه اژدها و مار نیزبه همین شکل است و شوخ طبعی مار ، عامل باز دارنده ای است که جلوی خودپسندی و غرور اژدها را می گیرد. آقای اژدها همیشه مجذوب زیبایی خانم مار شده، در دام او گرفتار می شود و اگر همسرش باشد، بیش از اندازه به وجود او افتخار می کند.

خروس مغرور و خودستا هم به آسانی با با اژدها کنار می آید و ضمن لذت بردن از موفقیت های اژدها، در آنها سهیم می شود.

میمون چه در کسب و کار و چه در عشق ،می واند خلا شخصیت اژدها را پر کند؛ زیرا حیله گری میمون و قدرت اژدها، کامل کننده یکدیگرند و این حقیقتی است که تنها میمون از آن مطلع است . جالب است بدانید که فقط متولدان سال میمون می توانند اژدها را بفریبند.

رابطه اژدها و ببر به ندرت ممکن است قرین آرامش باشد. اژدها بیش از همه باید از سگ ها حذر کند زیرا سگ، بدبین و بسیار واقع گراست و هرگز نمی تواند به اژدها اعتماد کند.

اژدها در دوران کودکی ممکن است به مشکلات مختصری دچار شود که سبب ساز آن، انتظار بیش از حد او از اطرافیانش است؛ ولی روحیه هنری اژدها در دوران دوم زندگیش باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

با این که برتری و غرور اژدها نسبت به اطرافیانش کاملا محسوس است، گاهی احساس می کند که دیگران درکش نکرده ؛ به گوهر وجودش پی نبرده اید حال آنکه دیگران همواره تحسینش می کنند.

هر چقدر ناراحتی های اژدها در زندگی ناچیز است به همان اندازه موفقیت هایش بزرگ می باشد.

هرچه اژدها سخت گیر تر و پر توقع تر باشد، به همان نسبت ناخرسندتر است؛ در هر صورت، اژدها موجودی شاد و خوشحال است و این روحیه در دوره کهن سالی، موفقیت او را در رسیدن به اهدافش تضمین می کند.

اژدها نماد بخت و اقبال است و در طالع بینی، بهترین نماد برای زندگی، رشد و ترقی به شمار می رود. برای مردم خاور دور اژدها نشانه تندرستی، بزرگواری، نجابت،‌ هماهنگی و طول عمر است.

با این وصف، از روی دیگر سکه غافل نشوید. اگر چه خیر و برکت اژدها از سایر نمادها بیشتر است؛ اما نباید فراموش کرد که هر چیزی ممکن است نوعی نیرنگ و فریب باشد؛ اما چه توان کرد، اژدهای افسانه ای شما را مجبور می کند که به او اطمینان و اعتماد کامل پیدا کنید.

او همیشه در اوج است و می درخشد؛ اما درخشش او کاملا سطحی است. او خودش هم واقعا نمی داند چگونه چشم ها را خیره می کند و این نشان می دهد که قدرت او غیر واقعی است.

اژدها در واقع شخصیتی ساختگی و دروغین و حیوانی است که فقط برای کارناوال ها و نمایش ها آراسته می شود و کار آیی دیگری ندارد. اژدها ظاهری قدرتمند اما باطنی خونسرد دارد. او می تواند از دهان خود آب، آتش یا حتی طلا بیرون بریزد؛ اما وقتی جشن تمام می شود؛ او را می سوزانیم سپس اژدها در زمان مقتضی، دوباره مانند ققنوس از میان خاکستر وجود خویش سر بلند می کند. با این اوصاف، خودتان قضازت کنید که آیا می توان به راستی به او اعتماد کرد؟

 

مشاغل متولدین سال اژدها: هنرپیشه، هنرمند، کارخانه دار، مغازه دار، مهندس معمار، پزشک، وکیل دعاوی، تبهکار، روحانی، مبلغ مذهبی، سفیر یا سفیر کبیر، سیاستمدار، مدیر عامل، رئیس جمهور و قهرمان ملی!

 

افراد مشهور متولد سال اژدها:

اژدها همواره می درخشد و افسونگری ویژه ای دارد. هنرپیشگان معروف قدیمی مانند برنارد، راشل و ماری پیکفورد، متولد سال اژدها بوده اند. افزون بر این، افرادی همچون سالوادوردالی، زیگموند فروید، روستاند، ادوارد هیث، هارولد ویلسون و ژاندارک نیز – که با مشقت فراوان به موفقیت دست یافته اند – در این سال به دنیا آمده اند.

با بررسی خواهید دید که همه این افراد جنجالی، افراطی و افزون طلب بوده اند. این واقعیت، ما را به یاد آتش زدن اژدها در جشن سال نو می اندازد.

در میان متولدان سال اژدها، با کمال تعجب، به نام عیسی مسیح (ع)، بر می خوریم؛ اما از آنجا که درباره تاریخ دقیق تولد حضرت مسیح (ع) اختلاف نظر وجود دارد، ممکن است آن حضرت تحت نفوذ نماد دیگری به دنیا آمده باشد.

ژان ژاک روسو، بارباراکارتلند، برنارد شاو، دانتون، مارشال تیتو، سنت برنادت، ناپلئون سوم و مارشال پتن نیز متولد سال اژدها بودند.

 

رابطه عاطفی (زن) متولدین سال اژدها:

چرا که نه؟ خانم اژدها عاشق ستایش شدن است و هیچ کس بهتر از موش نمی تواند این نیاز او را برآورده کند.موش
رابطه پیچیده و مشکلی است. اژدها درخشیدن را دوست دارد و گاو به هر چیز درخشنده بد گمان است!گاو
دو شخصیت قوی رو در روی هم قرار می گیرند. وجود اژدها برای ببر مفید خواهد بود، چرا که باعث می شود ببر پیش از دست زدن به هر کاری دور اندیشی را فراموش نکند.ببر
تا زمانی که خانم اژدها از نشستن کنار آتش خسته نشود، می توان به دوام این رابطه امید داشت!گربه
طوفان به پا خواهد شد. این دو دائم با یک دیگر به رقابت خواهند پرداخت.اژدها
مشکل است! اژدها دوست دارد مار از او تعریف و تمجید کند؛ نه این که اسیر باشد!مار
نه، اسب بسیار خودخواه است و خانم اژدها برای شکوفایی،‌به توجه فراوان نیاز دارد.اسب
فکرش را هم نکنید. خانم اژدها نیاز به تحسین و تمجید دارد و آقای بز هیچ چیز را تحسین نمی کند.بز
امکان پذیر است. آقای میمون هنرپیشه ماهری است بسیار دلرباست. طبق معمول او ناامید خواهد شد. اما هرگز ناامیدی خود را بروز نمی دهد.میمون
بله، البته اگر شغل اژدها درخور توجه باشد و خروس بتواند از این بابت به خود ببالد.خروس
نه، سگ کورکورانه کسی را تحسین نمی کند؛ چرا که کارهای مهمتری دارد.سگ
بله، خوک مرتب برای اژدها دم تکان می دهد و تملق او را می گوید و این برای او خیلی بد است!خوک

 

رابطه عاطفی (مرد) متولدین سال اژدها:

خوب است. موش ممکن است به درد اژدها بخورد و اژدها این را می پذیرد.موش
نه. آنها همیشه بر سر قدرت و ریاست می جنگند و این وضعیت اژدها را خسته خواهد کرد.گاو
بله، حتی اگر مشکلاتی وجود داشته باشد. اژدها می داند که چگونه ببر را متقاعد کند و ببر به نصایح او – حتی اگر درست نباشد – گوش می کند.ببر
زوج بسیار خوبی هستند. گربه از امتیازات اجتماعی و نکته سنجی خاصی برخوردار است که حس جاه طلبی اژدها را اقناع می کند.گربه
طوفان به پا خواهد شد. این دو دائم با یک دیگر به رقابت خواهند پرداخت.اژدها
زوج خوبی هستند. آقای اژدها به دلربایی خانم مار می بالد، حتی اگر چشم مار به دنبال او نباشد.مار
اگر زندگی پابرجا بماند، مشکلی ایجاد نخواهد شد!اسب
برای بز خوب است. اما در مورد اژدها، بز نمی تواند کمکی به او بکند و حتی ممکن است به او صدمه بزند. او نسبت به اژدها بی تفاوت است.بز
خوب است. میمون همیشه نصایح خوبی برای اژدهای مغرور دارد و در عوض، اژدها از او حمایت می کند.میمون
خوب است. خروس از موفقیت های اژدها سود خواهد برد و آنها را از آن خود می داند.خروس
سگ واقع بین خصلت های واقعی اژدهای مغرور را می بیند و او را دچار یاس می کند؛ بنابراین هیچ یک در زندگی خوشبخت نخواهند شد.سگ
بله، خوک می داند چگونه چرب زبانی و دلربایی کند. او موجودی بسیار مهربان و مطلوب است و دوست دارد مورد پسند واقع شود.خوک

 

رابطه دوستی متولدین سال اژدها با سالهای دیگر:

امکان پذیر است؛ این دو، قدر یک دیگر را می دانند و موش به آن فکر نمی کند که در پرتو درخشندگی اژدها خودنمایی کند.موش
نه، گاو زیاد به اژدها فکر نمی کند.گاو
بله، آنان یک دیگر را می ستایند و در مجموع، به درد هم می خورند.ببر
آه! بله، بله! چیز دیگری نمی توان گفت!گربه
وقتی دو وسیله آتش بازی همزمان روشن شوند؛ هیچ یک نمی توانند چشم تماشاگران را خیره کنند.اژدها
بله، این دو خیلی خوب با یک دیگر سازش می کنند و هر یک به دیگری آرامش می بخشد.مار
هرگز. اسب خودخواه است،‌انتظارش از دیگران زیاد است ولی توقعات آنان را بر آورده نمی سازد؛ حال آنکه اژدها تا حد زیادی پاسخ گوی انتظارات دور و بری هاست و به همان اندازه از آنان انتظار دارد.اسب
اوه بله! این رابطه برای بز به قدری مطلوب است که شروع به دلربایی می کند! و وقتی بز دلربایی کند …بز
میمون هر بلایی که بخواهد بر سر اژدها می آورد؛ اما اژدها نیز از میمون سود خواهد برد.میمون
این دو با هم خوب کنار می آیند و دوستی یعنی همین!خروس
نه، سگ کاملا واقع بین است و اژدها را مایوس می کند.سگ
ارتباطی ساده و آرام است. این دو در کنار هم مشکلی نخواهند داشت؛ ولی شادی و تفریحی هم در کار نیست.خوک

رابطه شغلی متولدین سال اژدها با سالهای دیگر:

تا زمانی که اژدها رئیس باشد، کارها به خوبی پیش خواهد رفت.موش
این جا چه کسی ریاست خواهد کرد؟ به نظر می رسد که گاو کار چاق کن اژدها باشد!گاو
شراکتی با ارزش بین دو موجود جاه طلب است. اژدها به جای هر دو خواهد درخشید.ببر
بله، گربه پیش از تصمیم گیری پندهای خوبی می دهد؛ اما تصمیم گیری را به عهده اژدها می گذارد.گربه
مشکل افرین است؛ زیرا شهرت و اعتبار هر دو به خطر می افتد.اژدها
امکان پذیر است؛ اما اگر مار همه کارها را به اژدها واگذار کند، خطرناک است.مار
آنها نمی توانند مدتی طولانی با هم همکاری کنند؛ اما گاهی کارها خوب پیش خواهد رفت.اسب
شاید. بز می تواند با اژدها در زمینه ای هنری همکاری کند و اژدها نقش کارگردان، تهیه کننده یا مدیر اجرایی را به عهده بگیرد.بز
عالی است! اتحاد قدرت با حیله گری شکست ناپذیر است.میمون
اگر اژدها کارها را در دست بگیرد، خروس می تواند نمایش چشمگیری به راه بندازد.خروس
نه، سگ درون اژدها را می بیند و اژدها چنین حالتی را دوست ندارد.سگ
موفقیت آنها حتمی است؛ به خصوص که خوک تا حدی متواضع و فروتن است.خوک

ارتباط میان پدر و مادرمتولد سال اژدها و فرزندان متولد سال های دیگر:

اژدها فرزندانش را بیش از حد مورد مواخذه قرار می دهد؛ اما به هر حال، مشکلی پیش نخواهد آمد.موش
گاو نهایت سعی خود را می کند تا اژدها را خشنود سازد. اما این کار آسان نیست. اژدها عاشق خود نمایی است ولی گاو درونگرا و کمی کودن است!گاو
خوب است. اژدها از شهرت و اعتبار ببر به خود می بالد و ببر نیز به حرف های او گوش می دهد.ببر
گربه خود نما و جاه طلب است و اژدها از شهرت و اعتبار ببر به خود می بالد و ببر نیز به حرف های او گوش می دهد.گربه
بسیار عالی است. هر دو به وجود هم می بالند!اژدها
بله، برخورد مار با اژدها کاملا عاقلانه است و حتی اگر دیدگاه ها و عقاید اژدها مورد قبول مار نباشد، او را درک می کند.مار
مشکلات اساسی وجود دارد؛ اما عاقبت با هم می سازند.اسب
اژدها به ذوق هنری فرزندش افتخار می کند و مورد حمایتش قرار می دهد.بز
رابطه آنها خوب است. اژدها دانش و تجربیات خود را در اختیار میمون قرار می دهد؛ به شرط آن که میمون به آنها احتیاج داشته باشد!میمون
رابطه بسیار خوبی است. اطاعت کورکورانه خروس از اژدها باعث خوشحالی اژدها می شود.خروس
نه، سگ اژدها را تحسین نمی کند؛ در حالی که اژدها این کار را وظیفه سگ می داند.سگ
بله، اژدها برای خوک مفید است. او از تمام توان خود برای کامیابی خوک استفاده می کند.

متولدین ماههای سال اژدها:

اژدهای ناآرام و بیش از حد حساس! او با چشمان بسته حمله می کند و به پیروزی خود اطمینان کامل دارد.فروردین
اژدهایی شیرین، موجودی افسانه ای در خانواده! وجود او آرامش را به ارمغان می آورد.اردیبهشت
اژدهای الوان! از سوراخ بینی اش آتش زبانه می کشد.خرداد
اژدهای بلند پرواز! سر او به ابرها رسیده، در قصرهای خیالی زندگی می کند.تیر
اژدهای گزافه گو! او افراط کار است و شما را بیش ار حد خسته می کند.مرداد
اژدهای دقیق! تنها اژدهایی که افسانه ای نیست. وجود او را باور نمی کنید و فکر می کنید که خواب می بینید!شهریور
اژدهای اطمینان بخش! اما آنچه را که می بینید، باور نکنید چون او ظاهرش فریبنده است.مهر
اژدهای تیغ دار! با لمس کردن او دچار درد و سوزش خواهید شد.آبان
می توانید روی این اژدها حساب کنید. رفتار او دوستانه و آرام است.آذر
اژدهایی دور اندیش! او زیاد جلب توجه نمی کند!دی
اژدهای معقول و صریح! او حتی می تواند از خود نیز انتقاد کند.بهمن
اژهایی برتر! اژدهایی بسیار عاقل و الهام بخش است. او می تواند و باید پیش برود.اسفند

One thought on “طالع بینی سال 1391 (سال اژدها) سال نهنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *