روانشناسی رنگ زرد

رنگ زرد جزء رنگهای گرم می باشد. این رنگ یك رنگ تحریك كننده و شاد می باشد.
این رنگ با عقل و تفكرات انسان مرتبط است. حافظه، قضاوت و توانایی تصمیم گیری را تقویت می كند و همچنین باعث فهم ایده های جدید می شود. علاوه بر این به نظر می رسد كه رنگ زرد باعث كمك درسازمان یافتگی بیشتر افراد و انتخاب یك روش خوشبینانه می شود.

رنگ زرد معنا را مشخصمی كند. رنگ زرد خورشید، آسان ترین رنگ برای دیدن می باشد. اشخاصی كه نسبت به رنگهای دیگر كوررنگی دارند، معمولا می توانند رنگ زرد را ببینند. رنگ زرد مملو ازانرژی خلاقیت و عقلانیت می باشد؛ بنابراین توصیه می شود كه همواره از دفترچه یادداشت زرد رنگ استفاده شود.

می باشد. افراد با قدرت تفكر بالا طالب زرد می باشند. نرگس های زرد نمادی ازعشق ناكام می باشد. رنگ زرد طلایی می باشد.

رنگ زرد از یك سو برشادمانی و خوشبختی دلالت دارد و از سوی دیگر بر ترس و فریبكاری. اگر می گویند كسیبه رنگ زرد است یعنی اینكه ترسو می باشد. بنابراین این رنگ یك مفهوم منفی در بعضی از فرهنگها دارد.

رنگ زرد جهت سوگواری در مصر به كار برده می شود. هنرمندان قرون وسطی از لباس زرد برای نشان مرگ استفادهمی كردند. هنوز هم رنگ زرد در ژاپن نشانه شجاعت، در هند نشانه تاجر و تجارت و نیزنشانه صلح می باشد.
طی سالیان جنگ، زنانی كه منتظر بازگشت همسرانشان از جنگ بودند از روبانهای زرد به نشانه امیدواری استفاده می كردند. امروز این روبانهای زرد برای
خوشامدگویی به كسی كه دوستش دارند در خانه ها به كار برده می شود.

افرادی كه تمایل به پوشیدن لباس زرد دارند، جالب توجه و تحریك كننده می باشند، آنها به دنبال خوشبختی هستند. رنگ زرد یك انتخاب عالی در تزئین اتاقی كه برای فعالیت عقلانی پیش بینی شدهاست می باشد. با این حال استفاده از آن در كنار یك رنگ نظیر آبی مهم است، چون معیاری از امنیت و آرامش را القا می كند.

هیچ رنگی مثل زرد تزئین یا دكوراسیون را روشن نمی كند. زرد قویترین گزینه برای روشنتر كردن اتاق یا اتاقهایی كه رو به شمال قرار دارند می باشد. این رنگ برای آشپزخانه، اتاق ناهارخوری و اتاقهای روبه شمال مناسب می باشد. ولی برای اتاق خواب مناسب نمی باشد.

رنگ زرد اغلب برای علامتهای هشداردهنده و وسایل نقلیه اورژانسی به كار برده می شود. در آگهی ها رنگ زرد برای مجذوب ساختن چشم به كار می رود، ناشران دفتر راهنمای تلفن مدتها پیش این پدیده را فهمیده بودند. تاكسی های نیویورك زرد رنگ می باشد.

در ورزش رنگ زرد معانی مختلفی دارد در فوتبال كارت زرد برای اخطار به بازیكن خاطی به كار برده میشود. در دوچرخه سواری پیراهن زرد نمایانگر برتری می باشد.

اگر در زندگی تان به دنبال شفافیت در تصمیم گیری؛ رهایی از فرسودگی روانی، دلهره، حالت عصبی و خستگی؛ حافظه هوشیارتر و مهارتهای تمركز هستید از رنگ زرد استفاده كنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.