انتخاب رنگ لباس و تاثیر آن در زندگی روزمره

رنگ لباسی که انتخاب می کنید بالطبع رنگی است که روحیات و شخصیت شما را نشان میدهد. اگر همین الان سری به کمد لباس های خود بزنید میتوانید رنگ غالب لباس های خود را مشاهده کنید و این موضوع به روحیات و توجه شما به رنگ خاص را نشان میدهد. اینکه شما رنگ قرمز، زرد، سیاه و یا هر رنگ دیگری را انتخاب میکنید هر کدام معنی خاصی میتواند داشته باشد که شاید در بیشتر مواقع خیلی از ما معانی آنها را ندانیم و ناخودآگاه دست به انتخاب آن رنگ زده باشیم. در این مقاله به بررسی و مطالعه نوع انتخاب رنگ در لباس و معانی آن و تاثیر آن در زندگی روزمره میپردازیم.

۱٫ قرمز در لباس شما

ست رسمی لباس زنانه قرمز
مفهوم رنگ قرمز در لباس

 اگر می‌خواهید با اعتماد به نفس بیشتر و قوی‌تر در جامعه ظاهر شوید لباس قرمز بپوشید. قرمز شما را شجاع‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد و یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اکسسوری‌ها و جواهرات است، جواهرات قرمز مثل یاقوت نشانه عشق و قدرت هستند و شما را به آرزوهای خوبتان می رسانند.

۲٫ مفهوم رنگ زرد در لباس شما

کت و دامن زنانه زرد - مشکی
مفهوم رنگ زرد در لباس

رنگ زرد فشار خون و نبض را بالا می‌برد و نشانه لذت و شادی، گرما، امید و خوشبینی هم تلقی می‌شود. پس اگر می‌خواهید چنین تاثیری بر طرف مقابل خود بگذارید رنگ زرد را در لباس‌های خود امتحان کنید البته در این کار زیاده روی نکنید و به جای زرد روشن در مقادیر زیاد از طیف‌های خنثی‌تر مثل کرم و قهوه‌ای استفاده کنید.

۳٫ پوشیدن لباس سبز چه مفهومی دارد؟

دوپیس سبز مجلسی
تاثیر لباس سبز در روحیه

رنگ سبز اثر آرامش بخشی دارد که در کاهش استرس و دور کردن نگرانی‌ها و افزایش انرژی بدن نقش دارد. برای عاشقان طبیعت که به آرامش و زیبایی آن علاقمند هستند سبز بهترین انتخاب است. البته نوعی از سبز که سبز زمردی نامیده می‌شود نسبت به طیف‌های دیگر آن ظاهر سطح بالاتر و گران قیمت‌تری دارد و بیشتر توصیه می‌شود. این رنگ سبز با بیشتر رنگ‌های پوست از خیلی تیره تا خیلی روشن سازگاری دارد و بهتر است به جای رنگ‌های متضاد آن با رنگ‌های سرد و خنثی ترکیب شود.

۵٫ پوشیدن لباس صورتی چه مفهومی میتواند داشته باشد؟

کت صورتی زنانه و ترکیب آن با تاپ و شلوار سفید
مفهوم رنگ صورتی در لباس

این رنگ جزو محبوب‌ترین رنگ‌ها در میان خانم‌ها و دختران است که جالب است بدانید تا اوایل قرن بیستم صورتی رنگی پسرانه قلمداد می‌شد چون از قرمز به دست می‌آمد. اما به تدریج معنای خود را از دست داد و به رنگی دخترانه و زنانه تبدیل شد. صورتی را رنگ هزاره نامیده‌اند چون در کنار نمایش زنانگی، ظرافت و زیبایی، قدرت را نیز در نوع خاص خود به نمایش می‌گذارد. پس لازم نیست نگران دخترانه بودن این رنگ باشید و رنگ صورتی را با اعتماد به نفس بپوشید و عاشق خودتان باشید.

۶٫ مفهوم رنگ آبی در لباس شما

کت و دامن کوتاه سرمه ای مجلسی و ترکیب آن با پیراهن سفید.
مفهوم رنگ آبی در لباس شما

رنگ آبی به عنوان یک رنگ سرد اثر آرامش بخش دارد اما نور آبی اثر معکوس دارد و باعث افزایش هیجان و فعالیت بدن می‌شود و در تولید هورمون ملاتونین موثر است. رنگ آبی محبوب‌ترین رنگ برای رنگ لباس است و پوشیدن چنین لباسی نشان دهنده آرامش درونی شما است که از آبی دریا و آسمان نشات گرفته است. کسانی که آبی می‌پوشند افرادی قابل اعتمادتر هستند پس لباس آبی بهترین انتخاب برای مصاحبه شغلی و ملاقات با مشتری است.

۱٫ قرمز چه رنگ هایی میتواند باشد؟

انتخاب رنگ لباس - کت قرمز و شلوار مشکی مردانه
مکمل رنگ قرمز در لباس

رنگ قرمز با رنگ هایی مانند سفید، نارنجی، زرد، سبز، آبی و یا سیاه می تواند ترکیب رنگ زیبایی بسازد. اگر میخواهید لباسی با نشان قدرت و اعتماد به نفس بالا انتخاب و ترکیب کنید ترکیب قرمز و سیاه انتخاب بسیار به جایی میتواند باشد .

۲٫ مکمل رنگ خاکستری چه رنگ هایی است؟

کت و شلوار مردانه سورمه ای خاکستری
مکمل رنگ خاکستری

مکمل رنگ خاکستری رنگ های ارغوانی، صورتی، قرمز، آبی و رنگ یاسی میتواند باشد. رنگ خاکستری از سری رنگ های پر طرفدار است. بخصوص که این رنگ، ۲۰۱۸ میباشد.

۳٫ رنگ زرد با چه رنگهایی ترکیب خوبی می تواند داشته باشد؟

انتخاب رنگ لباس - کت شلوار مردانه آبی زرد
ترکیب رنگ مناسب با رنگ زرد

آبی، بنفش، بادمجانی، خاکستری و سیاه انتخاب خوبی برای تکمیل رنگ زرد به شمار می آیند و رنگ زرد در کنار این رنگها بهتر خود نمایی خواهد کرد.

۴٫ رنگ سفید و رنگ هایی که در کنار این رنگ میتوانند ترکیب شوند

ست رسمی و اداری کت و شلوار مردانه سفید و مشکی
رنگ های مکمل رنگ سفید

رنگ سفید راحت ترین رنگ برای بودن در کنار رنگ های دیگر است. رنگ های آبی، قرمز و سیاه بهترین رنگ جهت تکمیل رنگ سفید به شمار می آیند.

۵٫ رنگ نارنجی در کنار چه رنگهایی میتواند زیباتر جلوه کند؟

ست کت شلوار نارنجی و سفید مردانه
رنگ نارنجی و مکمل آن در

رنگ های آبی، بنفش، بادمجانی، سفید و سیاه رنگ هایی هستند که میتوان در کنار رنگ نارنجی به کار برد اگرچه این رنگ جزو سخت ترین رنگ ها جهت ست کردن می باشد.

۶٫ رنگ قهوه ای و ترکیب آن با رنگ های مکمل آن

کت شلوار مردانه قهوه ای
رنگ قهوه ای و ترکیب آن با رنگ های مکمل آن

رنگ قهوه ای در بیشتر مواقع در صنعت مد نسبت به رنگهای دیگر پیشتاز است. رنگ های فیروزه ای، کرم، صورتی، سبز و خردلی میتواند در کنار این رنگ به زیبایی آن بیافزاید.

۷٫ رنگ آبی و مکمل های آن

انتخاب رنگ لباس- ست کت و شلوار مردانه سرمه ای با پیراهن صورتی
ست آبی و صورتی برای لباس

قرمز، زرد، سفید، قهوه ای، خاکستری، نارنجی و صورتی رنگ های مکمل رنگ آبی هستند. طیف این رنگ ها با توجه به تن رنگ آبی مورد نظر میتواند متغیر باشد. ولی در کل ترکیب این رنگ با رنگ های دیگر نسبتا سخت است.

۸٫ رنگ های مکمل رنگ سبز

ست مردانه زرد و سبز برای کت و شلوار
رنگ های مکمل رنگ سبز

رنگ سبز در انتخاب خیلی از لباس ها به کرات دیده میشود اما این رنگ جزو رنگ هایی است که فرق بسیاری در تنالیتی های آن دیده میشود. رنگ های قهوه ای ترکیبی با طلایی، نارنجی، زرد، قهوه ای، خاکستری، سیاه، کرم و سفید نباتی رنگ هایی هستند که میتوانند در کنار رنگ سبز ترکیب خوبی را تشکیل دهند .

۹٫ رنگ صورتی و ترکیب آن با رنگ های مکمل آن

رنگ صورتی و سبز در ست مردانه
رنگ صورتی و ترکیب آن با رنگ های مکمل آن

ترکیب رنگ صورتی با رنگ های دیگر به همان مقدار که میتواند موفق از آب در آید میتواند بسیار ناامیدانه نیز باشد. رنگ های سبز، سبز روشن، خاکستری، فیروزه ای و آبی را میتوان به عنوان ترکیب مناسب با این رنگ نام برد.

۱۰٫ رنگ فیروزه ای و رنگ های تکمیل کننده آن

ترکیب رنگ فیروزه ای - سفید در ست لباس مردانه
ترکیب رنگ فیروزه ای – سفید در ست لباس مردانه

رنگ فیروزه ای یک رنگ بسیار پر طرفدار است. رنگهایی مانند قرمز، زرد، کرم و بنفش را میتوان به عنوان مکمل این رنگ نام برد.

رنگمکمل رنگ
سفیدهر رنگی میتواند مکمل این رنگ باشد اما به صورت تکنیکی سیاه ، آبی و قرمز
کرمآبی.قهوه ای.سیاه.قرمز و سفید
خاکسترییاسی.قرمز .بنفش.صورتی و آبی
صورتیقهوه ای.خاکستری.سفید.سبز چمنی.زیتونی.فیروزه ای و آبی روشن
ارغوانیخاکستری.قهوه ای مایل به زرد.سبز فسفری.سبز چمنی و قهوه ای
قرمززرد.سفید.سبز.آبی و سیاه
قهوه ایآبی براق.کرم.صورتی.قهوه ای روشن.سبز و خردلی
قهوه ای روشنزرد موزی.رنگ نباتی.آبی.سبز.بنفش و قرمز
قهوه ای تیرهزرد فسفری.آبی نفتی.سبز چمنی.بنفش و صورتی
نارنجیآبی.بادمجانی روشن.بنفش.سفید و سیاه
زردآبی.یاسی.آبی روشن.بنفش.خاکستری و سیاه
سبزنارنجی.سبز لجنی.زرد.قهوه ای.خاکستری.کرم.سیاه و سفید
فیروزه ایارغوانی.آلبالویی.زرد.قهوه ای.کرم و بنفش تیره
آبی نفتیقرمز.خاکستری.قهوه ای.نارنجی.صورتی.سفید و زرد
لاجوردیآبی نفتی.سبز متمایل به زرد.قهوه ای.خاکستری…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *